به فروشگاه ما خوش آمدید!

سبد خرید

کفپوش اپوکسی

کفسازی و کفپوش اپوکسی

آیا به نظر شما داشتن کفپوشی لوکس و زیبا، مقاوم، با دوام و طول عمر بالا با قابلیت شستشوی آسان جذاب نیست؟ ممکن است کفپوش اپوکسی تنها راه حل شما باشد! کفسازی و کفپوش اپوکسی فرصتی مناسب را برای تمام کارفرمایان برای سطوح مختلف با کاربری های مختلف بوجود آورده. هر چیزی را که لازم است بدانید گرد هم آورده ایم. برای اطلاعات بیشتر یا مشاوره، با متخصصین کفسازی و کفپوش اپوکسی شرکت جندی شاپور تماس حاصل فرمایید. کفپوش اپوکسی چیست؟(تعریف کفپوش اپوکسی)

ممکن است شما دقیقا ندانید “کفسازی و کفپوش اپوکسی چیست؟”، اما در ساده ترین تعریف آن، کفسازی و کفپوش اپوکسی متشکل از لایه های مختلف اپوکسی است که بر روی کف به عمق حداقل دو میلی متر اعمال می شود. یکی از تفاوت های اجرایی در کفسازی و کفپوش اپوکسی عمق اپوکسی برای کاربری ها و سطوح مختلف می باشد. همانطور که گفته شد، کفپوش اپوکسی باید حداقل دو میلی متر ضخامت داشته باشد. هر کفپوش اپوکسی که ضخامت کمتر از دو میلی متر دارد را بهتر است به عنوان پوشش اپوکسی شناخت.

ممکن هم است شما دقیقا بدانید “کفسازی و کفپوش اپوکسی چیست؟”. کفسازی و کفپوش اپوکسی در این مورد به یک سیستم اشاره دارد که از دو جزء اصلی تشکیل شده است، رزین ها و سخت کننده ها. رزین و هاردنر با هم مخلوط می شوند و روی سطح اجرا می شوند، تا جایی که به صورت شیمیایی واکنش نشان می دهند تا یک ماده سفت و سخت با مقاومت بالا در برابر تخریب و باندینگ بسیار خوب به بستر خود داشته باشند. کفسازی و کفپوش اپوکسی بسیار قوی است که می توان آن را حتی در سخت ترین شرایط محیط های صنعتی مورد استفاده قرار داد.

کفپوش اپوکسی در برخی مقالات و محاورات به عنوان کفپوش رزینی یا کفپوش پلیمری شناخته می شود.

کفسازی و کفپوش اپوکسی از ترکیب رزین و هاردنر  بدست می آید.

موارد کاربرد کفسازی کفپوش اپوکسی:
 1. کفسازی کارخانه های صنایع شیمیایی و دارویی
 2. کفسازی سالن تولید کارخانه های صنایع غذایی و آشامیدنی
 3. کفسازی کف کارگاه های تعمیر و نگهداری هواپیما و موتور با استفاده از کفپوش اپوکسی با مقاومت بالا
 4. کفپوش اپوکسی کف سازی مناسب براس سالن های خدمات تعمیر و نگهداری خودرو
 5. کفپوش اپوکسی نوعی کف سازی لوکس برای کف پارکینگ ها
 6. کفسازی ساختمان و دفاتر کار و فروشگاه ها با استفاده از کفپوش اپوکسی با تنوع رنگی بالا
 7. کفسازی ورزشگاه ها و سالن های ورزشی با کفپوش اپوکسی
 8. کفپوشی مناسب برای کفسازی مدرسه و مهد کودک رنگارنگ
 9. کفسازی لوکس برای تالارها و سالن های همایش با کفپوش اپوکسی
 10. کف سازی منازل مسکونی و سالن های چند منظوره با کفپوش اپوکسی
 11. کف سازی شهربازی و سالن های سر پوشیده با استفاده از کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی خراشیده میشود؟

کفپوش اپوکسی یک باندینگ سخت و سریع با بتن زیر خود ایجاد می کند. کفپوش نهایی بدست آمده بهترین راه حل برای داشتن کفپوش بدون درز و بسیار بادوام است که بسیار قوی تر از بتن ساده عمل میکند.

کفپوش اپوکسی از ترکیب کردن یک رزین و یک سخت کننده (هاردنر) با نسبت های مشخص ایجاد می شود و سپس ترکیب نهایی را روی کف بتنی ااجرا مینمایند. این ترکیب را می توان روی بتن در چندین لایه اعمال کرد و بدین ترتیب پوشش را ضخیم تر کرده و اجازه داد تا کفپوش اپوکسی نهایی دوام بیشتری پیدا کند.

برای مشخص شدن  اینکه کفپوش اپوکسی برای صنعت و کاربری شما مناسب است، اجازه دهید با در نظر گرفتن ترافیک، بارهای وارد بر سطح، جنس مواد مورد استفاده در فضای کفپوش شده و … را مورد بررسی قراردهیم.

 قیمت کفپوش اپوکسی؟

کفپوش اپوکسی بصورت خود تراز بر روی سطح اجرا میگردد. این به این معناست که میزان مصرف مواد کفپوش اپوکسی در هر پروژه با توجه به کیفیت سطح موجود متفاوت خواهد بود.

چنانچه در بخش خدمات درخصوص اجرای کفپوش اپوکسی اشاره شده در مراحل اولیه زیر سازی اپوکسی انجام میشود. یکی از مراحل زیر سازی استفاده از توری فایبرگلاس جهت مسلح نمودن درزها و ترک هاست. بنابراین هرچه سطح دارای درزهای بیشتر و میزان بالاتری ترک باشد از توری فایبر گلاس بیشتری باید بعنوان زیرسازی کفپوش اپوکسی استفاده نمود.

خلل و فرج موجود در سطح با ساب های اولیه به حداقل میرسد و با لایه های میانی کفپوش اپوکسی سعی بر پر کردن خلل و فرج خواهد بود. چنانچه کف پارکینگ، سوله و یا هر سطحی که قرار بر اپوکسی کردن کف آن را داریم، اگر کیفیت پایینی داشته باشد، مثلا بتن دستی بر روی آن اجرا شده و یا سطح قدیمی و تخریب شده باشد میزان مصرف مواد لایه میانی در چنین سطوحی نیز افزایش میابد.

لذا با توجه به کیفیت سطح موجود میزان مصرف مواد و هزینه تمام شده کفپوش اپوکسی در هر سطحی متفاوت خواهد بود و اعلام قیمت نهایی منوط به بازدید و مشاهده کامل سطح خواهد بود

لازم بذکر است “بهترین سطح برای کفپوش اپوکسی سطح بتن ماله پروانه ای میباشد”

ضمنا مواد اولیه اپوکسی وارداتی میباشد، بطور مستقیم با ارزش ارز و دلار در کشور رابطه دارد و در حال حاضر قیمت ها بصورت ثابت نمیباشد.

انواع کفپوش اپوکسی:

کف اپوکسی و پوشش اپوکسی برای استفاده به عنوان کفپوش تجاری و صنعتی به صورت روز افزون محبوب گردیده. تعدادی از انواع مختلف پوشش های اپوکسی وجود دارد که می توان از آن به عنوان کفپوش استفاده کرد. از جمله پوشش های اپوکسی انتی باکتریال، پوشش اپوکسی آنتی الکترو استاتیک، پوشش های اپوکسی دیوار، پوشش اپوکسی خود تراز، پوشش های اپوکسی ضد اسید، کفپوش اپوکسی صنعتی و کفپوش اپوکسی پارکینگی. هر یک از این پوشش های اپوکسی در مقایسه با دیگر انواع آن مزایا و معایب مشخصی را ارائه می دهد.

بار های سنگین بر روی کفپوش اپوکسی کف اپوکسی می تواند سطح سنگین ترافیک همچنین وزن زیادی را بر روی خود تحمل کنند. در انبارهای فرودگاه، ادارات آتش نشانی ، کف اپوکسی قادر به تحمل بارهای سنگینی که روی آن قرار میگیرد بدون ذره ای آسیب یا خراش می باشد و در این زمینه دارای مقاومت بسیار بالایی است از این رو از کفپوش اپوکسی به عنوان کفپوش مناسب آشیانی هواپیما و انبارهای سنگین صنعتی استفاده میگردد. کف اپوکسی نمونه دارای مقاومت خمشی بیش از 10،000 psi می باشد. اگر شما احساس می کنید به یک کفپوش حتی قوی تر نیاز دارید، پوشش های پلیمری دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود سطح برای محیط هایی که نیاز به مقاومت بیشتر در برابر سایش دارند، سخت تر باشد. تاثیرات بار و کاربری نامناسب از کفپوش اپوکسی کف اپوکسی می تواند نه تنها ترافیک سنگین و بارهای سنگین را تحمل کند بلکه تاثیر بار نامتعارف را نیز برطرف می کند. این که کارکنان شما قطعات سنگین بر روی سطح پرتاب کنند و یا تجهیزات سنگین را بر روی کف اپوکسی بکشند، بسختی میتوان چروک و خراش بر روی کفپوش اپوکسی اجرا شده با متریال درجه یک یافت نمود.. این در حالیست که تاکید میگردد از کفپوش اپوکسی باید مراقبت شود تا اطمینان حاصل گردد که کف اپوکسی سالها برای شما کار خواهد کرد. در صورت بروز خراش و ساییدگی بر روی کفپوش اپوکسی سریعا با پیمانکار تماس بگیرید تا سطح را ترمیم نماید تا بعدا دچار مشکل نشوید.  مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی برای کف سازی انبار: کفپوش اپوکسی بهترین گزینه برای انبار امکانات صنعتی و تجاری است. چرا؟ از آنجا که کفپوش اپوکسی مجموعه ای از مزایا را به شرح زیر ارائه می دهد:  
 • قیمت کفپوش اپوکسی و هزینه بهره وری: از آنجا که کفپوش اپوکسی بسیار با دوام است و مقاومت بالایی در برابر آسیب های معمول بعنوان کفپوش انبار در مقایسه با کفپوش های قدیمی از خود نشان میدهد، و با درنظر گرفتن موارد کارایی، دوام و مقاومت، قیمت کفپوش برای انبارها بسار مقرون بصرفه و توجیح پذیر  است. علاوه بر این کفپوش اپوکسی نور سالن انبار را تا 2 برابر افزایش می دهد، که باعث کاهش هزینه های نور و روشنایی در انبار می شود و می توان کفپوش اپوکسی را به ضخامت های مختلف بعنوان کفپوش کف انبار اعمال نمود، که این امر برای طیف وسیعی از کاربری ها مناسب است.
   
 • سرعت اجرای کفپوش اپوکسی: پوشش کف اپوکسی با رسع بالایی بر روی کف بتنی انبار قابل اجراست، به این معنی که کارفرما مجبور نیست فعالیت های تجاری خود را برای مدت زمان طولانی قطع کند. به محض اینکه کفپوش اپوکسی کاملا خشک شود، می توان فعالیت های انبار خود را به طور مداوم ادامه داد.
 
 • افزایش ایمنی با کفپوش اپوکسی: با توجه به امنیت تردد و نگهداری مواد در انبارها، سطح نهایی کفپوش اپوکسی دارای قابلیت مقاومت در برابر لغزش، آتش سوزی و ضربه هستند. همچنین شما می توانید با استفاده از رنگ های مختلف برای تعریف مناطق خاص در انبار خود، از جمله مناطق ترافیکی وسایل حمل و نقل، مناطق کاری و مناطق ایمنی انبار خود را فضا بندی مجزا نمایید. علاوه بر این، استفاده از پوشش اپوکسی روی کف بتونی انبار شما باعث جلوگیری از ایجاد گرد و غبار بتنی خواهد شد که منجر به تخریب سطوح کف بتونی متخلخل انبار تحت ترافیک می شود. گرد و غبار بتن علاوه بر آلوده نمودن اقلام موجودی انبار و آسیب رساندن به تجهیزات، خطر سلامتی را برای کارگران انبار در پی خواهد داشت.
 
 • افزایش بهره وری انبار با کفپوش اپوکسی: امکان افزایش سرعت حمل و نقل و بارگیری و بار اندازی در انبار، به حداقل رساندن خرابی ماشین آلات داخل انبار و کاهش خستگی کارکنان انبار با تردد زیاد بر روی کفپوش اپوکسی،  بازتاب نور و افزایش روشنایی با کفپوش اپوکسی و در برخی موارد افزایش روشنایی تا  تا 300 درصد. لذا کفپوش اپوکسی قادر خواهد بود به طور قابل توجهی میزان بهره وری و بازدهی در انبار شما را افزایش دهد.
 
 • دوام قابل ملاحظه کفپوش اپوکسی: پوشش کف اپوکسی با ارائه مقاومت های بالای فشاری، خمشی و …  قادر به تحمل ترافیک شدید نفر و همچنین تجهیزات معمول انبارهای مانند لیفتراک را بدون نشان دادن سایش و شکسته شدن خواهد بود. از مشخصات اصلی کفپوش صنعتی اپوکسی نیز طول عمر طولانی است و همچنین مقاوم نمودن کف بتنی انبارها در برابر مواد شیمیایی است، صرفه جویی میلیون ها تومان در هزینه های کفسازی انبار و هزینه های نگهداری کفپوش انبار با کفپوش اپوکسی میسر خواهد بود.
 
 • ظاهر مدرن کفپوش اپوکسی: قطعا انبار شما به یک طراح خاص و دکور خلاق نیازی ندارد. اما باید نگاه حرفه ای به کفسازی انبارها داشته باشد. پوشش های کفپوش اپوکسی با داشتن طیف گسترده ای از رنگ ها و سبک ها می تواند کف خسته کننده بتنی را به همراه با نواقص جزئی مانند لکه های سطحی پوشش داده و باعث جذاب تر شدن کف انبار شود.
 

کفسازی مناسب کف کارخانه چیست؟

انتخاب کفپوش صنعتی مناسب کف کارخانه امری دست و درخور دقت و تامل است. کفپوش صنعتی که بتواند از پس آزمون هایی همچون دوام، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، مقاومت در برابر نشت و مقاوم در برابر لکه ها و الاینده ها براید. تقریبا هر نوع کفپوشی دارای معایب و مزایایی است کع باید با توجه به نوع کاربری باید در کفه ترازوی قیاس قرار بگیرند. و این یکی از دلایلی است که اهمیت کفپوش اپوکسی را برا کفسازی سوله و کارخانه عیان میسازد. انتخاب عالی کفسازی برای نیازهای متفاوت، به نظر می رسد که کف اپوکسی دارای کمبودهای کمتر و مزایای بیشتری است. با این حال، اگر قصد استفاده از کفپوش اپوکسی را برای کفسازی سوله و کارخانه خود دارید، بررسی هر دو جوانب مثبت و منفی کفپوش اپوکسی ایده خوبی است:

 در مقابسه کفپوش یک سوله، بطور میانگین کفپوش اپوکسی براق است و یک کفپوش حرفه ای محسوب میشود. ظاهر کمفپوش اپوکسی به تنهایی زیبا و جذاب است. سطح نهایی کفپوش اپوکسی صاف صیقلی است و این موضوع نظافت و نگهداری کف کارخانه را بسیار آسان مینماید. پاک کردن آلاینده های چسبنده از روی کفپوش اپوکسی بسیار سهل و آسان است.

 • هزینه تمام شده کفپوش اپوکسی برای کفسازی سوله:
در مقایسه با سایر انواع کفپوش، محاسبه هزینه تمام شده تهیه و اجرای هر متربع کف اپوکسی، متفاوت و سخت است. از آنجایی که می توان کفپوش اپوکسی را می توان به طور مستقیم بر روی بتن کف و سایر کفپوش ها اجرا نمود، هزینه نصب اپوکسی نسبت به هزینه سایر کفپوش ها است. طول عمر و دوام و همچنین پایین بودن هزینه های تعمیر و نگهداری کفپوش اپوکسی، هزینه تمام شده کفپوش اپوکسی را برای کفسازی کارخانه رقمی معقول و منطقی و کاملا بصرفه است.
 • مقاومت
کفپوش اپوکسی فرآوری شده در برابر هر نوع موادی بسیار مقاوم است. مقاومت کفپوش اپوکسی در برار روغن، بنزین، سفید کننده، مواد شیمیایی، پاک کننده ها و موارد دیگر از خصوصیات منحصر بفرد این نوع از کفپوش صنعتی است.. این یکی از دلایل اصلی است که از کفپوش اپوکسی در کفسازی گاراژ ها و در سوله های خودروسازی استفاده می شود. کفپوش اپوکسی علاوه بر مقاومت در برابر الاینده ها و و پاک کننده های شیمیایی  در برابر حرارت و آب نیز مقاوم است. کفپوش اپوکسی تقریبا غیر قابل نفوذ ترین کفپوش صنعتی در عصر حاضر محسوب میشوند که پوشش نهایی هیچگونه آسیبی نمی بیند.
 •  دوام
کفپوش اپوکسی به طور کلی از نظر پایداری و دوام بسیار بسیار ارزشمندتر از سایر انواع کفپوش است. بتن زیرین کفپوش اپوکسی تنها ماده ای است که میتواند به کفپوش اپوکسی آسیب برساند، که برای از بین بردن این احتمال نیز اجرای بتن ماله پروانه ای به روش کاملا مکانیزه جهت بستر سازی برای کفپوش اپوکسی پیشنهاد گردیده. . علاوه بر این، پوشش کف اپوکسی، به هر حال به بتن زیر نیاز دارد. پوشش کف اپوکسی باعث می شود بتن زیرین نیز  فوق العاده دوام داشته باشد. کفپوش اپوکسی خود تراز با سرعت و به راحتی قابل اجرا بر روی سطوح صیقلی میباشد.
 • محافظ
کفپوش اپوکسی از رطوبت، لکه ها، گریس و ترک ها محافظت می کند. در بلندمدت، با حذف نیاز به شستشوی کف و یا از بین بردن گرد و غبار، می توانید به مقدار زیادی در هزینه های تمیز کردن و تعمیر و نگهداری صرفه جویی کنید. این مسئله نیز با توجه به طول عمر کفپوش اپوکسی و سطحی که از آن محافظت مینماید بسیار منطقی و اقتصادی خواهد بود.
 • طول عمر
طول عمر مفید پوشش اپوکسی، هنگامی که به درستی اجرا شده باشد، طولانی تر از انواع دیگر کفپوش است. کفپوش اپوکسی می تواند چندین دهه بدون ترک خوردن یا کنده شدن پاسخگوی نیاز کاربران باشد. علاوه بر دوام، طول عمر کفپوش اپوکسی نیز باعث محبوب شدن آن برای استفاده تجاری و صنعتی گردیده.
 • روشنایی و انعکاس نور
یکی از مزایای کمتر شناخته شده استفاده از اپوکسی در کف گاراژ،سوله و … افزایش دید در داخل سالن با منعکس کردن نور از کف است.
ارتباط با ما

 

 

تلفن شرکت : 06142261359

فکس شرکت : 06142261358

همراه(فنی) : 09129621368

فروش(فروش) :09169962118

ایمیل : info@psjondishapour.co.ir

 

اجرا و ارسال به تمام نقاط کشور